Janeway’s Immunobiology Kitabı Tanıtımı

İçindekilere NCBI’ın sitesinden ulaşabileceğiniz Janeway’s Immunobiology kitabı şu an için sadece İngilizce dilinde yazılmış bulunmakta. Kitap Abbas’ın Temel İmmunoloji kitabına göre oldukça ayrıntılı. Ben 9. versiyonunu immunolojinin derinliklerinde kaybolmak isteyen her bir kişi için çok faydalı buldum.

Görsel illustrasyonlar ve anlatımlarla renklendirilmiş kitapta 5 bölüm bulunmakta.

  1. Bölüm: Immunobioloji ve Doğal İmmüniteye Giriş
  2. Bölüm: Antijen Tanınması
  3. Bölüm: Olgun Lenfosit Reseptör Repartuvarlarının Gelişimi
  4. Bölüm: Adaptif İmmün Yanıt
  5. Bölüm: Sağlıkta ve Hastalıkta İmmün Sistem

Kısacası bağışıklık sistemi bilimine merak duyuyor ve İngilizce biliyorsanız, İlk tercih Janeway’s Immunobiology olmalı.

Kitabın orjinalini pandora ve palme kitabevlerinden temin edebilirsiniz.

Caglar Cil hakkında
Türkiye'nin kendimce en güzel şehirlerinden birinde, Denizli'de, dünyaya geldim. Liseyi Denizli Anadolu Lisesi'nde okudum. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Glasgow Üniversitesi'nde İmmunoloji ve Enflamatuvar Hastalıklar üzerine yüksek lisansımı burslu olarak yaptım. Lisans hayatım boyunca Lodz Üniversitesi, Göteborg Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi'nde araştırmalara katıldım. Bu çalışmalar sonucunda Cardiovascular Research ve Journal of Dental Research'te yayınlanan çalışmalarımız var. Öykü yazmayı seviyorum. Öykü Fanzin'de yayınlanan öyküm ve İYTE'de almış olduğum bir "birincilik" bir de "ikincilik" ödülüm var. Almanca öğreniyorum, İngilizce konuşabiliyorum, keman çalmayı öğreniyorum. Amacım Türkiye okuyucusuna bilimi sevdirmek, zaman buldukça eğlencesine bilimsel haberleri paylaşmak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*